AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Farmaceutická firma Wörwag Pharma - nový partner

Milí návštevníci , chceli by sme Vám srdečne predstaviť nášho nového partnera farmaceutickú spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, ktorá vyvíja a predáva prípravky založené na bio faktoroch ako sú vitamíny, minerály a stopové prvky.

Ich hlavným poslaním je poskytovať vysoko efektívne riešenia na prevenciu a liečbu ochorení zapríčinených nezdravým životným štýlom. Wörwag Pharma sa podieľa na vytváraní na dvoch významných značkách v sortimente Magnerot a Milgamma. (https://www.milgamma.sk)

Spolu s projektom Bezbolestichrbta Vám postupne prinesieme zaujímavé informácie a rady o správnom sedení, prevencií proti bolestiam chrbta, chronickým bolestiam i dôležité cviky na chrbát. (https://www.bezbolestichrbta.sk)

Wörwag Pharma

Wörwag Pharma je rodinná farmaceutická spoločnosť so sídlom v Böblingene, ktorú v roku 1971 založil doktor Fritz Wörwag. Dnes ju vedie Monika Wörwag, Gerhard Mayer a Jochen Schlindwein. Medzinárodný tím pôsobí vo viac ako 30 krajinách.

Spoločnosť nie len výrobcom liečiv. Podieľa sa na dôležitých výskumoch v oblasti cukrovky a dôsledkoch tohto ochorenia. Prognózy predpokladajú, že do roku 2030 bude týmto metabolickým ochorením trpieť značne viac ako 400 miliónov ľudí. Medzi hlavné príčiny cukrovky patrí nadváha, sedavý životný štýl a nezdravé stravovanie. Tieto faktory vedú od inzulínovej rezistencii k nedostatku inzulínu a vyššej hladine cukru v krvi. 

Výskum spoločnosti Wörwag Pharma sa zameriava na dôsledky tohto ochorenia, ako je napríklad diabetická neuropatia. Cieľom je podporiť zistenia v oblasti vitamínov, minerálov a stopových prvkov.

Doktor Fritz Wörwag, zakladateľ spoločnosti, sa zaslúžil o ďalší vývoj účinnej látky benfotiamín, ktorá sa stala míľnikom v liečbe diabetických komorbidít. Vďaka vysokej biologickej dostupnosti významne pomáha chrániť pred nedostatkom vitamínu B1.