AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Keď sa ľudsko-zvieracia spolupráca podarí.

Začiatkom septembra do nášho areálu zavítali účastníci sústredenia Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy, ktorí celý týždeň v dobrej nálade poctivo trénovali aj s ich štvornohými pomocníkmi.

zdroj: facebook/vodiacipes

Počas 19. ročníka sústredenia sa pre tento rok stal práve Pezinok centrom výcviku nevidiacich s vodiacimi psami. Toto sústredenie je veľmi významným stretnutím, na ktorom si ľudia so zrakovým postihnutím preverujú úroveň udržiavania komunikačných, ale aj praktických zručností vodenia vodiacim psom. Celé sústredenie nebolo len o tvrdej práci, ale aj o príjemnej atmosférespoločnosti.

Nie je škola ako škola.

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy je občianske združenie, ktoré je aktívne od roku 1995. Počas ich pôsobenia prešlo výcvikom viac ako 120 psíkov so špeciálnym výcvikom. Ako jediná organizácia na Slovensku získali akreditáciu od Medzinárodnej federácie škôl pre výcvik vodiacich psov, čo je zárukou kvality ich práce.

Súčasťou školy je aj ich vlastný a účelový chov, vďaka ktorému šteniatka majú veľký predpoklad zapojiť sa do programu pre výcvik.

Aké úlohy spĺňa Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy?

V prvom rade ich hlavnou náplňou je klientovi vycvičiť a odovzdať psíka so špeciálnym výcvikom, ktorý pomôže človeku so zdravotným postihnutím viesť kvalitnejší život. Psíky sú ľahko ovládateľné, ochotné spolupracovať, vďaka čomu sa psík aj človek cíti spokojnešťastne.

V neposlednom rade šíria osvetu a zvyšujú povedomie o problematike psíkov so špeciálnym výcvikom  - vodiaci, asistenčný, signálny pes, ale aj o ľuďoch so zdravotným postihnutím. Osvetové aktivity realizujú v školách či firmách za pomoci ich štvornohých asistentov.

Viac sa o ich aktivitách dočítate na: www.vodiacipes.sk