AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?

Už v 20. augusta sa v okolí nášho areálu koná významné a dlho-očakávané podujatie OFR ANGLIČÁK, ktoré je vhodné pre profesionálnych, voľnočasových športovcov i úplných nováčikov. Neváhajte sa preto prihlásiť! Ako bonus vystúpi aj známy slovenský spevák Miro Jaroš.

OFR Angličák predstavuje silnú komunitu...

Pôvodne bol OFR Angličák vytvorený so zámerom organizovať OFR prekážkový beh pre všetkých športovcov , zdatných i úplných začiatočníkov.  Príchodom covidu, ktorý značne ovplyvnil organizovanie hromadných podujatí sa postupom času vybudovala silná komunita Angličák, ktorá spája ľudí po celom Slovensku i okolitých krajinách. Organizátori pravidelne na svojej platforme propagujú rôzne posty, blogy, vlogy, podcasty, rozhovory či dokonca diskusie, v rámci ktorých sa venujú športovým a seba-rozvojovým témam. Ich cieľom je vybudovať friendly komunitu so širokospektrálnym športovým zámerom. 

Čo znamená OFR a OCR? 

Skratka OFR je adaptáciou známeho OCR- obstacle course race. Výmena písmena C za F nie je vôbec náhodou ! Znamená totižto FRIENDLY/ FAMILY. Organizátori by Vám radi vrátili v čase spomienky na súťaže Pevnosť Boyard, Odznak zdatnosti, Ninja factor , Hry bez hraníc... Tento variant dáva možnosť užiť si prekážkový beh v dĺžke 2+ alebo 6+ kilometra, podľa toho, ako sa na štarte budete cítiť a pre ktorý variant sa v danej chvíli rozhodnete, s prekážkami ako OCR preteky, ale bez tlaku a zamerania sa na výkon a výsledok. Na tratiach 2+, 6+ a 10+ km, ktoré vás prevedú krásnym prostredím lesov a vinohradov v okolí Pezinka, vás budú čakať prekážky, medzi ktorými nebude chýbať napríklad známy hod oštepom, balančné prekážky, podliezačky, preliezačky, nosenie bremien, plazenie sa, prekonávanie stien či množstva pneumatík.

OCR variant – obstacle course race – sú klasické OCR preteky. Tu môžete zažiť nové slovenské preteky so všetkými štandardmi, ktoré k OCR pretekom patria.

Aké súťaže Vás čakajú v Pezinku?

Obstacles FRIENDLY race | 6+ a 10+ km | OCR verzia – s meraním času
Obstacle FRIENDLY race | OFR verzia – bez merania času
Obstacle FRIENDLY KIDS race
Obstacle FAMILY & FUN resort

Môžu súťažiť aj deti?

Keďže je Angličák pre všetkých, myslí sa tým, samozrejme, že je aj pre našich najmenších. Pre nich je pripravená FRIENDLYKIDS verzia prekážkového behu, kde si budú môcť na kratšej trati a v oveľa jednoduchšej úprave vyskúšať to, čo ich rodičia alebo známi na dospeláckej trati. Je určená pre všetky deti, ktoré si chcú zašportovať, zabaviť sa a užiť si prekážkový beh hoci aj bez rodičov. A dokonca sa budú môcť aj poriadne zašpiniť.

Dôležité odkazy: 

Oficálny web: https://www.anglicak.sk/video/

Registrácia: https://www.ofranglicak.sk

Blog / Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?  - foto
Blog / Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?  - foto
Blog / Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?  - foto
Blog / Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?  - foto
Blog / Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?  - foto
Blog / Čo je Angličák a prečo sa na neho oplatí ísť?  - foto