AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

​JK Rozálka a Tomáš Kuchár spojili sily pre vyšší štandard jazdeckých pretekov!

JK Rozálka a Tomáš Kuchár spojili sily pre vyšší štandard jazdeckých pretekov.

Predstavujeme Tomáša Kuchára a jeho talentované zverenkyne: Terezu Gulašovú a Sophiu Francovú.

Tomáš Kuchár, je trojnásobný majster Slovenska a člen minuloročnej reprezentácie pohárov národov za Slovenskú republiku. Tomáš tvorí počas aktuálnej jazdeckej sezóny súčasť organizačného tímu pretekov JK Rozálka. Rozálka je pre Tomáša druhým domovom, kde začal tvoriť súčasť komunity v zásadnej etape vývoja. Jednou z významných premien bola výmena jazdeckého povrchu na hlavnej aréne.

Tomáš hodnotí:Výmena dopadla dobre, podľa predpokladov. Piesok je výborný, preto by som rád pozval všetkých jazdcov a nadšencov parkúrového športu, aby si prišli vyskúšať nový povrch osobne. Rozálka je krásne miesto, obklopené prírodou, pričom ponúka chutné jedlo v hotelovej reštaurácii, i voľnočasový program a aktivity v okolí, ktoré Vám spríjemnia bežný deň.“

Terezka Gulašová je mladou, nádejnou reprezentantkou Slovenskej republiky a súčasťou klubu TK Sport stable Bratislava. Vďaka svojim úspechom a skúsenostiam pôsobí v JK Rozálka ako trénerka. Počas minulých sezón dosiahla významné úspechy, vrátane dvojnásobného titulu majsterky Slovenska v kategórii juniorov.

Medzi jej najväčšie víťazstvá patria:

Víťazstvo v Liptovskej Sielnici 2019, víťazstvo v Šamoríne 2021, víťazstvo GP Young Riders Šamorín 2022

Terezka odkazuje všetkým mladým športovcom: "Základom je, aby vás daný šport bavil. Netreba sa mu venovať len preto, že to chce niekto iný, musíte to chcieť sami. Ak však chcete naozaj uspieť, musíte sa neustále zdokonaľovať a zlepšovať svoje výsledky. Je veľmi potrebné na sebe pracovať, pretože mať talent nestačí. Za celkovým úspechom každého športovca je kvantum práce. Zodpovednosť a disciplína, ktorú jazdci nadobudnú počas tréningov, ich naučí zvládať rôzne situácie aj v bežnom živote. Okrem toho šport prináša aj nových ľudí, z ktorých sa často stávajú kamaráti na celý život. Športujte s radosťou!"

Sophia Francová sa venuje jazdeniu štyri roky, hoci nepriamy kontakt s koňmi mala od útleho veku vďaka svojej rodine. Momentálne je členkou jazdeckého klubu TK Sport stable Bratislava, kde trénuje pod vedením Tomáša Kuchára. Sophia si počas svojej jazdeckej kariéry najviac cení umiestnenia na prvých a druhých priečkach v rôznych pretekoch:

Rozálka Cup: 1. miesto 115 cm, 2. miesto 110 cm, 2. miesto 115 cm, 2. miesto

Junior Cup RsTeam: 2. miesto PK, 2. miesto Equistyle, 1. miesto 115, 1. miesto

Equistyle Czajlik Ranch: 1. miesto 110, 1. miesto Junior Cup, 2. miesto 115 Youngster Trophy: 1. miesto 115, 1. miesto 110

Sophia odkazuje všetkým mladým jazdcom a začiatočníkom: „Nech si idú za svojím snom s tou istou vášňou ako na začiatku. Naozaj netreba zabúdať na začiatok, ktorý je vždy ťažký, a ak máte pocit, že to chcete vzdať, obzrite sa, aký kus cesty ste už prešli. Nenechajte sa ovplyvniť inými ľuďmi, choďte si za svojimi snami!