AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Jesenný tip pre regeneráciu vášho tela

Jeseň je obdobie v roku, kedy začína predvianočný zhon a zabúdame dopriať nášmu telu oddych, aký si zaslúži. U nás Vám ponúkame možnosť využiť celkom populárnu metódu masáže nazývanú bankovanie.

Bankovanie je procedúra, pri ktorej terapeut vytvára lokálne sanie na koži priložením nahriatych pohárikov, ktoré sa volajú banky.  Tie pokožku sajú ako vysávač, čo pre klienta vytvára príjemný a zároveň uvoľňujúci pocit. Na rozdiel od klasickej masáže, kde terapeut využíva svoje ruky, tlak vytvorený z bankovania je intenzívnejší. Túto formu terapie isto poznáte aj vďaka typickým okrúhlym modrinám, ktoré na pokožke zostávajú. Nemusíte sa však báť, tieto hematómy sú len dočasnéneškodné.

Ale aké má táto procedúra benefity?

• podpora prekrvenia pokožky
• zvýšenie prahov bolesti
• posilnenie bunkovej imunity
• zníženie zápalu

Ako prebieha bankovanie?

Bankovanie sa prevádza na problematických miestach (najčastejšie to býva chrbát, ramená, hrudník, oblasť brucha, ale môžu to byť aj končatiny či chodidlá). Banka vyrobená z veľmi odolného skla sa nahreje a priloží na potrebné miesto. Vplyvom tepla vzniká podtlak, ktorý spôsobí popraskanie drobných žíl a vznikajú modrinky. Tie vznikajú okamžite. Dá sa povedať, že čím sú fľaky tmavšie, tým je Váš problém závažnejší.

Po procedúre je veľmi dôležitý pitný režim, aby sa z tela dostali všetky škodliviny von. Odporúča sa vypiť 3-4 litre čistej vody denne. Očistu môžete podporiť aj návštevou sauny, kedy sa škodliviny odstraňujú z tela potením a tým nezaťažujete obličky. Taktiež po terapii sa neodporúča fyzicky náročná práca, kedy dvíhate ťažké veci či vytvárate prudký pohyb.

Ako a kde sa objednať na bankovanie?

Stačí keď zavoláte na našu hotelovú recepciu (+421 903 410 233) a dohodnete si termín. Potom si už môžete užiť procedúru prospešnú pre vaše telo.