AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Veľkolepý záver 46. ročníka o MALOKARPATSKÝ STRAPEC v AREÁLI ZDRAVIA V PEZINKU: Monika Štangelová a ARANYKAPU CLORA oslavujú víťazstvo

9.-10. septembra sa v Areáli Zdravia Rozálka v Pezinku odohralo finále 46. ročníka o MALOKARPATSKÝ STRAPEC. Toto prestížne podujatie prinieslo nezabudnuteľné momenty naplnené vášňou a športovým duchom jazdcov a ich koní. Emócie dosiahli vrchol a vzduch bol naplnený napätím vždy, keď jazdci predvádzali svoje schopnosti.

Celkovým víťazom súťaže sa stala Monika Štangelová a jej verný spoločník ARANYKAPU CLORA.  Ich výkon nás všetkých ohúril a ukázal, že spojenie medzi jazdcom a koňom môže dosiahnuť dokonalosť.

Druhé miesto si opäť vybojovala Monika Štangelová, tentokrát na koňovi LOLA BRIGIDU.  Monika potvrdila svoje výborné zručnosti..

Bronzové pódiové miesto obsadil Jozef Wild s koňom QUICK STAR. Ich výkon bol úžasný.

Neboli sme však len svedkami ocenenia celkovej súťaže, ale aj vyvrcholenia celoročnej EQUiTOP Rozálka Cup súťaže. Laura Bargarová obsadila prvé miesto, nasledovaná Monikou Štangelovou na druhom mieste a Luciou Vyskočilovou na treťom mieste.

Ako po minulé kolá, ani tento raz organizátori nevynechali sprievodný program, ktorý oživili celé podujatie.

V sobotu mali návštevníci príležitosť sledovať fascinujúcu ukážku agility so psami. Šikovní psi a ich majitelia ukázali, akým spôsobom sa vzťah medzi psom a človekom dokáže premeniť na tímovú prácu..

V nedeľu diváci potleskom privítali policajtov z Odboru policajnej kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru, kde policajné kone preukázali svoju disciplínu a schopnosti pri plnení rôznych úloh. Táto ukážka pripomenula, že tieto vznešené zvieratá sú viac ako len jazdeckí partneri - sú našimi ochrancami a hrdinami.

Tento finálový víkend ukázal, že jazdecký svet na Slovensku je plný vášne a oddanosti ku koňom.

Za fotky ďakujeme Lucke Grancovej