AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Turistické vyhliadky v okolí Areálu

Chránená oblasť Malých Karpát s hustými lesmi, zelenými dolinami či skalnatými útvarmi ponúka úžasné turistické trasy a panoramatické výhľady. Či už sa rozhodnete ísť na jednodenný výlet alebo víkendový pobyt, Malé Karpaty Vám skutočne majú čo ponúknuť. V našom článku Vám preto predstavíme tie najkrajšie výhľady nachádzajúce sa len pár minút od nášho areálu.

Veľká Homola - rozhľadňa Alexandra Filípka

Ak milujete krásnu prírodu a panoramatické výhľady odporúčame navštíviť rozhľadňu Veľká Homola, ktorá sa nachádza na vrchole Malých Karpát vo výške 709 m.n.m. Z 20-metrovej rozhľadne uvidíte krásny výhľad na Malé Karpaty, Považský Inovec , Tribeč i rakúske Alpy.Trasa po turistickom chodníčku sa začína na zastávke Zochova chata (Modra) a má približne 2,8km. Aj keď výstup na Veľkú Homolu mnohí turisti pokladajú za jednoduchú prechádzku, treba však pripomenúť,  že ide o trasu s prevýšením až 266m a v mnohých bodoch cesty pôjdete skutočne po  strmáku. S prestávkami to však zvládne každý.  Priemerným tempom budete na vrchole za cca hodinu a 20 minút. 

Rozhľadňa v Svätom Júre

V susednom meste Svätý Júr, iba pár minút od nášho areálu nájdete novo vybudovanú kamennú vyhliadkovú rozhľadňu spolu s vinohradníckym skanzenom. Na vrchol sa dostanete nenáročnou trasou po panelovej ceste za približne 20 minút od centra mesta. Vďaka ideálnym podmienkam je výlet na rozhľadňu vhodný pre všetky vekové kategórie.

Kukla

Nad obcou Dubová, na vrchu zvanom Kukla sa vo výške 564 metrov n.m. nachádza 12 -metrová drevená rozhľadňa, ktorá  ponúka prekrásny výhľad na široké okolie Malých Karpát. Na samotný vrchol rozhľadne sa dostanete pomocou drevených rebríkov. V blízkom okolí nájdete vybudované ohnisko na opekanie spolu s lavičkami. K rozhľadni sa dostanete po turistických chodníkoch z obci Dubová, Modry či obci Píla. Odporúčame ísť ďalej navštíviť aj skalnaté bralo Traja jazdci , ktoré sa nachádza len 10 minút od rozhľadne. 

Traja jazdci

Len 10 minút od Rozhľadne na Kukle sa nachádzajú kremencové skalnaté bralá, ktoré si obľúbili hlavne lezci, ale aj turisti. Pre horolezcou sa na skalách nachádzajú cvičné lezecké cesty s rôznymi obtiažnosťami. Na mieste je vytvorené verejné ohnisko, drevené stoly a stoličky s možnosťou opekania.

Malá Baňa - 361 m n. m.

Nad bratislavskou mestskou časťou Rača sa vypína vrchol Malá Baňa s malou vyhliadkou, ktorého súčasťou je ozdobený drevený kríž, ohnisko, menšie posedenie či dokonca obľúbená drevená hojdačka. Je to jeden z mála vrchov na ktorom sa nachádza samoobslužný bufet, ktorého úlohou je uschovávanie užitočných vecí ako sú napríklad noviny a zápalky. Za výmenu zaplatíte buď peniazmi alebo tu necháte niečo, čo by sa ďalším turistom mohlo hodiť. 

#arealrozalkapezinok #jazdeckysport #rozalka