AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Natáčanie videoklipu skupiny Kosa na Kameň

Hudobná skupina Kosa na Kameň vznikla koncom roka 2017. Založili ju Peter Pribilinec a Dávid Majliš. Kapela prešla za celé roky personálnymi zmenami, až prišla zostava, v ktorej natočili aj svoj prvý videoklip.

Kosa na Kameň je štvročlenná kapela, ktorá hrá energický a moderný rock and roll. Jej členmi sú:

Peter Pribilinec – spev, gitara

Dávid Majliš – spev, basgitara

Matúš Nadžady – klávesy

Mário Hajdin – bicie

Ako vlastne vznikol názov skupiny?

Názov vymyslel po dlhšom uvažovaní jeden zo zakladateľov skupiny, spevák a basgitarista Dávid Majliš. Dôležité bolo nájsť názov, ktorý by bol slovenský ľahko zapamätateľný. Nakoniec názov vznikol zo slovenského ustáleného slovného spojenie „padla kosa na kameň“.

Trvalo zopár rokov, kým kapela nahrala svoje prvé štúdiové nahrávky. Jednou z nich bola skladba „Dokonalý blázon“, ktorá bola aj prvou vlastnou pesničkou, ktorú kapela spolu vytvorila. K natáčaniu videoklipu oslovili kameramana a režiséra Mareka Káčera, ktorému sa veľmi páčili priestory našej jazdeckej haly na Rozálke.

Natáčanie videoklipu padlo na 24.januára v nízkych teplotách vonku aj v hale. Po pár dynamických záberoch sa kapela aj kameraman zahriali.

Členovia nám prezradili aj zaujímavosť z natáčania: „Bubeníkovi sme zabudli povedať, že je tam piesok a tak sa ešte z miesta natáčania ponáhľal kúpiť si pod bicie igelit do najbližšieho obchodu, aby ich nemal od piesku.“

Celý videoklip si môžete pozrieť TU

Kapelu Kosa na Kameň nájdete aj na instagrame - kosanakamenofficial