AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Tipy na výlet: Kam s deťmi v okolí Pezinku?

Či ste sa rozhodli stráviť rodinnú dovolenku alebo len hľadáte tipy a inšpirácie na výlety s deťmi v okolí Pezinku, ste na správnom mieste ! Ukážeme Vám, že dovolenka v Karpatoch môže byť plná zábavy a dobrodružstva. Prečítajte si náš článok a inšpirujte sa.

1.) Rozálkovo -  detské ihrisko

V našom novom detskom ihrisku Rozálkovo na Vás čakajú hojdačky, preliezky, opičia dráha i kúzelný domček. Najväčšie detské ihrisko v okolí Pezinku si zamilujete vďaka krásnej prírode, množstve detských atrakcií  i minizoo so zvieratkami, ktorá sa nachádza hneď oproti ihrisku. Hoteloví hostia majú vstup zdarma.
Viac info: https://www.rozalka.sk/rozalkovo

2.) Aquapark Senec

Len pár minút od Pezinku nájdete rekreačno-relaxačný vodný komplex Aquapark Senec, ktorého výhodou je celoročná prevádzka. Na svoje si prídu malí i veľkí návštevníci. Ponúka až 6 bazénov rôznymi vodnými atrakciami ako sú tobogány, proti-prúdy, vodné trysky, šmykľavky, vodné dáždniky, masážne lavice a iné. Súčasťou komplexu je pre dospelých priestranné a moderné wellness centrum so samostatným vchodom i s možnosťou prechodu z bazénovej časti. Nachádza sa tu až 8 rôznych sáun vrátane fínskej sauny, infra sauny, Ruskej bane, Hummam sauny, parnej sauny, vírivky i dokonca Kneippov kúpeľ.
Viac info: https://www.aquaparksenec.sk, zdroj: slovakia.travel

zdroj: slovakia.travel

3.) Pezinský zámok Šimák + zámocký park

Zámok Šimák, len pred nedávnom, opäť otvoril svoje brány pre širokú verejnosť. V roku 2019 prešiel rozsiahlou rekonštrukciou vonkajšej fasády ale aj interiéru. Vybudovaný bol nový luxusný hotel s názvom Palace Art Hotel, ktorého súčasťou je reštaurácia, zámocká vináreň i priestranný wellness.

Zámok v sebe ukrýva kus histórie a storočný odkaz Pálffyovcov , ktorých zbierku si môžete pozrieť v unikátnej expozícií hradu. Pre rodiny s deťmi sa pravidelne organizujú zaujímavé podujatia ako Draci na zámku alebo Rytieri na zámku. V Pezinskom zámockom parku sa môžete tešiť na náučný chodník s popismi rastlín a živočíchov i  detské ihrisko. Obyvateľmi parku sú aj kačky, rôzne druhy vtákov, veveričky, rybičky v jazierku i dokonca voľne pohybujúce pávy.
Viac info: https://www.palacearthotel.sk/sk/

4.) Červený kameň

Hrad Červený kameň, ktorý patrí medzi najzachovalejšie zámky na Slovensku sa nachádza len pár minút od nášho Areálu- na svahu Malých Karpát nad obcou Častá. História tohto panstva siaha až do 13.storočia. Hrad bol kráľovským majetkom viacerých významných uhorských šlachtických rodín ako Fuggerovci, Turzovci , panovníka Matúša Čáka Trenčianskeho či dokonca Pálfiovcov. Práve Pálfiovci sa zaslúžili o prebudovanie hradu na reprezentačné sídlo s bohatou šťukovou a freskovou výzdobou iteriérov. V súčastnosti sa na hrade nachádza múzeum, prezentujúce historické bývanie šľachty a zaujímavý program pre návštevníkov , ako sú šermiarske festivaly či prestavenie sokoliarov.
Viac o hradoch a zámkoch v okolí nájdete v článku: https://www.rozalka.sk/4-zaujimave-hrady-len-na-skok-od-nasho-arealu-a37-79, Zdroj: mypezinok.sme.sk

5.) Turistická vyhliadka v Svätom Júre

Chránená oblasť Malých Karpát s hustými lesmi, zelenými dolinami či skalnatými útvarmi ponúka úžasné turistické trasy a panoramatické výhľady. V susednom meste Svätý Júr, iba pár minút od nášho areálu nájdete novo vybudovanú kamennú vyhliadkovú rozhľadňu spolu s vinohradníckym skanzenom. Na vrchol sa dostanete nenáročnou trasou po panelovej ceste za približne 20 minút od centra mesta. Vďaka ideálnym podmienkam je výlet na rozhľadňu vhodný pre všetky vekové kategórie aj malé deti.
Viac o turistických vyhliadkach: https://www.rozalka.sk/turisticke-vyhliadky-v-okoli-arealu--a37-18

6.) Letné kúpalisko Pezinok

V letnom kúpalisku na Novomenského ulici v Pezinku je vybudované letné kúpalisko, ktoré Vás zaručene osvieži v horúcich letných dňoch. K dispozícii sú štyri bazény – veľký bazén (25 x 12,5 m), elipsovitý bazén (15 x 8m) a dva malé kruhové bazény (s priemerom 3 a 5 m). Otvorené je v letných mesiacoch a to v prípade priaznivého počasia od 10:00-18:00. 

7.) Tarzania Vlčkovce

Tarzania Vlčkovce je jednou z menších a ľahších lanových dráh z radu Tarzania. Nachádza sa len pár kilometrov od Pezinku (cca 30 minút).  Tento lanový park je postavený z 11 prekážok vo výške približne 4 až 8 m nad zemou a jeho súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov s 25 metrovou lanovkou.
Viac info: https://www.tarzania.sk/vlckovce