AREÁL ZDRAVIA ROZÁLKA PEZINOK
HOTEL ROZÁLKA***

Drezúrne preteky I.kolo

Tohtoročnú jazdecké sezónu na Rozálke nám otvoril prvý ročník kráľovských drezúrnych pretekov pod sériou športových podujatí Rozálka cup 2022. Jeho premiérové I. kolo sme mali možnosť sledovať už 19. 03. 2022 (sobota) vo vnútornej hale jazdeckej časti Areálu Rozálka.

Prvé športové podujatie v tomto roku , prekvapilo veľkým záujmom aj očakávania organizátorov. Nahlásených bolo viac ako 66 jazdeckých dvojíc, čo vyústilo do 104 jazdeckých štartov. Svojou účasťou podporili preteky aj jazdci z Česka i Maďarska. Počas celého dňa vládlo príjemné jarné počasie, čo prilákalo aj laickú verejnosť z blízkeho okolia. Drezúru sa prišli pozrieť aj rodiny s deťmi z detského ihriska Rozálkovo.

O osude našich jazdcov rozhodovala skúsená rozhodkyňa Nadežda Ivaničová spolu s kolegami Ľubomírom Paučom , Janou Medovou a z českej republiky Danou Kuřítkovou. Najnižšia úroveň patrila poníkom, neskôr nasledovali otvorené súťaže v úrovniach od ,,Z‘‘ až po ,,T‘‘, vrátane úloh pre mladé kone. Prvenstvo v úlohe stupňa ,,Z‘‘ Deti úvodná A si vybojovala mladá česká pretekárka Alice Hubáčková s koňom Belle Ennie.  V juniorskej drezúrnej úlohe stupňa L sa na najvyšší stupienok víťazov postavila Lara Dangl spolu s Giovannim. V kategórií 4-ročné kone si prvenstvo vybojovala Sofia Laura Petranová s koňom Gidran XX-12 Wonderbra a v kategórií 5-6 ročné kone dominoval maďarský pretekár Peter Edmár so svojím štvornohým partnerom Bonaparte. V priebežných výsledkoch v seniorskom stupni ST vedie jazdecká dvojica Peter Vančo a Conversano XIII-47 a v mladých jazdcoch stupňa S Linda Kilíková so svojím koníkom Rocky Diamond.

Podujatie pre Vás zorganizoval jazdecký Areál Rozálka v spolupráci so Slovenskou jazdeckou federáciou - SJF. Poďakovanie patrí  aj všetkým partnerom a sponzorom, ktorí pomohli pri organizácii týchto výnimočných pretekov! Podujatie podporili EqVet, EquiTop, VetMedica, EquiStyle, TopVet, Cavalor, Poníkovo, Josy Holding, Boataround, Duolife by Janka Francová, Kvetinárstvo Michaela, CTG group, Nubium, Kvetinárstvo Michaela a Zavlahatravnik.sk.

Milovníci jazdeckého športu sa túto sezónu majú v Areáli Rozálka na čo tešiť. Ďalšie kolo drezúrnych pretekov ich čaká 16.04. 2022. Parkúrové skákanie sa začne 20-22.mája 2022. Viac informácií o pripravovaných pretekoch nájdete na www.rozalka.sk